4 Şubat 2014 Salı

Trabzonspor batıyor mu?

Bordo-Mavili kulübün acil nakit kaynağa ihtiyaç duyduğu ifade ediliyor.

Trabzonspor'un acil nakit kaynağa ihtiyaç duyduğu ve mali sıkıntı yaşadığı iddia edildi. Bu arada Bordo-Mavili taraftarların ara transfer konusunda hayal kırıklığı yaşadığı ifade ediliyor.
Trabzon Ajans'ta yer alan habere göre Karadeniz Fırtınası ekonomik açıdan sıkıntıda... Haber şöyle;
Trabzonspor'un halkla açık şirketi Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret A.Ş.'nin 2013 kasım sonu bilançosu ve 6 aylık mali tabloları incelendiğinde Bordo-Mavili kulübün acil nakit kaynağa ihtiyaç duyduğu ortaya çıkıyor.
Söz konusu verilere göre Bordo-Mavili Kulübün tüm yükümlülükleri toplamı 228 milyon 800 bin 873 TL. tutarında. Şirketin özsermayesi 51 milyon 26 bin 814 TL olduğu için tüm yükümlülüklerin özsermayeye oranı ciddi derecede anlamsız bir tablo ortaya çıkarıyor. Genel hatlarıyla bakıldığında şirketin kısa vadeli finansal borçları 90 milyon 558 bin 691 TL., kısa ve uzun vadeli toplam borçları ise 94 milyon 674 bin 593 TL.
Kısa vadeli finansal borçların tüm finansal borçlara oranı yüzde 96, yine kısa vadeli yükümlülüklerin tüm yükümlülüklere oranı yüzde 91 seviyelerinde olduğu için kulübün acil nakit ihtiyacına ihtiyaç duyduğu ortada.
Sportif ve Futbol İşletmeciliği Yatırım A.Ş. Trabzonspor Derneği'nden 73 milyon 674 bin 694 TL. alacaklı görünse de bu bedel yine kulüp gelirlerinden karşılanmak durumunda.
Başka bir deyişle Trabzonspor'un borçlarının nerdeyse tamamı 1 yıl içinde ödenmek zorunda olduğu için kulübün kısa vadede ciddi bir kaynak girişine ihtiyacı var.
Yönetimin bu sorunu nasıl aşacağı merakla beklenirken, genel kuruldan alınan sermaye artırımı onayıyla ilgili çalışmaların ne aşamada olduğu henüz kamuoyuyla paylaşılmadı.
Taraftardan yönetime tepki
Öte yandan Bordo-Mavili taraftarların ara transfer konusunda hayal kırıklığı yaşadığı ifade ediliyor.
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun, “Berbatov’dan bile iyisini alacağız” sözlerinin ardından Rumen futbolcu Alexandru Bourceanu'nun gelmesi taraftarın tepkisini çekti.
Fanatik gazatasinin haberine göre taraftarlar, hem isimsiz bir oyuncunun transfer edilmesine, hem de orta sahaya takviye yapılmasına kızgın. İnternetteki haber yorumlarında, “Zokora, Colman, Soner hatta Malouda orta sahada oynayabiliyor. Gökhan Alsan da geldi. Bu kadar alternatif varken, sol bek, stoper ve forvet sıkıntısı yaşanırken orta sahaya transfer yapılmasının mantığı nedir? Başkan dünyaca ünlü birini getireceğinin sözünü verirken, adı sanı duyulmamış birine imza attırdı” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
http://www.trtspor.com.tr/haber/futbol/spor-toto-super-lig/trabzonspor-batiyor-mu-63927.html
 

ANTİBUKALEMUNSPOR Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger