16 Ağustos 2012 Perşembe

Bakandan Mersin'e Culio hediyesi (!) !!!


Mersin İdman Yurdu Başkanı Ali Kahramanlı, Culio'nun Ekonomi ve Sanayi Bakanı Zafer Çağlayan'ın hediyesi olduğunu söyledi.

Törene, takımda giyeceği 10 numaralı formayla katılan Culio, Mersin İdman Yurdu'na gelmekten çok mutluluk duyduğunu ifade ederek, ''Umarım iyi çalışır ve bana duyulan güvene sahalarda karşılık verebilirim'' dedi.
Kendisine duyulan güven için teşekkür eden Arjantinli oyuncu şunları kaydetti:
''Beraber iyi çalışarak iyi bir şampiyonluk ve daha sonrası için de hedeflerimize ve kupalara kavuşmayı diliyorum. Sadece ben değil ailem de çok mutlu oldu. Artık bugünden itibaren Mersin İdman Yurdu'na odaklanıp iyi bir iş başarmak istiyorum. Umuyorum ki bu ligi en iyi şekilde tamamlayıp istediğimiz kupaları alalım.''
Törenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Culio, Galatasaray'da iyi bir hazırlık dönemi geçirdiği ifade edilerek yöneltilen ''Ayrılık kararını neye göre verdin-'' şeklindeki soruya, ''Ben Galatasaray'da yeni sezona en iyi şekilde hazırlandım. Konuyla ilgili Fatih Terim ile görüştük. Fatih Terim beni takımda istiyordu ancak ben Mersin İdman Yurdu'na gitmek istedim'' cevabını verdi.
Kahramanlı: Culio, Sayın Bakanımızın taraftarımıza hediyesidir 
Mersin İdman Yurdu Kulübü Başkanı Kahramanlı, Culio transferinin, bakan Çağlayan'ın Mersin'e ve Mersin İdman Yurdu taraftarına bir hediyesi olduğunu ifade ederek, kendisine teşekkür etti.
Arjantinli futbolcunun takımlarına önemli bir katkı yapacağına inandığını belirten Kahramanlı şunları söyledi:
''Önemli bir transferi gerçekleştiren Sayın Bakanıma teşekkür ediyorum. Bütün Mersinimizin ve taraftarlarımızın beklemiş olduğu bir transferdi. Sayın Bakanım hakikaten bu transferi gerçekleştirmek için çok mücadele etti. Tamamen Sayın Bakanımızın yaptığı bir transfer. Bakanımızın, Mersinimize, taraftarlarımıza hediyesidir. Kendisine teşekkür ediyorum. Culio bize güç katacak, deneyimli, işini iyi yapan, işini seven, karakterli ve iyi bir oyuncu.''
Çağlayan’dan Culio’ya mesaj 
Ekonomi Bakanı Çağlayan ise törende yaptığı konuşmada, tutkulu bir taraftarı olduğu, kendisini yeniden futbola döndüren Mersin İdman Yurdu için önemli bir transfer gerçekleştirdiklerini belirtti.
Culio'nun Mersin İdman Yurdu'na önemli bir güç katacağını ifade eden Bakan Çağlayan, Arjantinli futbolcuya yönelttiği konuşmasında, ''Şimdi sen Arjantinlisin. Orada oynadın, Romanya'da oynadın, Galatasaray'da oynadın, Orduspor'da oynadın. Ümit ediyorum ki Mersin İdman Yurdu seyircisinin beklentilerini de en iyi şekilde yerine getireceksin. Nasıl ki Nobre ve diğer futbolcular Mersinlilerin gönlünde taht kurduysa sen de daha gitmeden, peşin peşin taraftarlar seni sevgiyle sempatiyle ve iyi futbolunla bekliyorlar. Her ne kadar yabancı olsan da Türkiye'ye ve bizim liglerimize yabancı değilsin. İyi ve vefalı bir taraftarımız var. Takımını her yerde her zaman destekleyen 90 dakika coşkusu azalmayan taraftarımız var'' diye konuştu.
Mersin İdman Yurdu'nun geçen sezon Süper Lig'e çıktığında başkan Ali Kahramanlı ile yaptıkları toplantılarda, bir asansör takım olmayacaklarını, 28 yıllık hasret sonrasında ligin önemli ekiplerinden birisi olacaklarını ifade ettiklerini hatırlatan Bakan Çağlayan, ''Mersin İdman Yurdu, bir asansör takım olmadığını, zorlu bir rakip olduğunu geçen yıl gösterdi'' dedi.
 

ANTİBUKALEMUNSPOR Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger