25 Nisan 2012 Çarşamba

gs tv ne iş ? Bu ne ?Galatasaray’ın resmi yayın organı olan GS TV’de çok sert ifadelerin yer aldığı bir Fırat Aydınus bildirisi yer aldı. Geçtiğimiz sezondan ve bu sezonun önceki haftalarından örneklerin de iliştirildiği bu yayında, Aydınus hakkında şu ifadeler kullanıldı: “Aydınus’un bu kötü yönetimi, Galatasaray’ın olası galibiyeti neticesinde şampiyonluk başarısına büyük ölçüde yaklaşacak olması nedeniyle korkuya kapılan ‘Süper Final pazarlayıcısı bazı odakların görev adamı mı oldu’ sorusunu da akıllara getirdi. Fenerbahçe’nin kritik maçlarının tartışmasız hakemi olarak anılan ve görev alan Aydınus’un özellikle Sarı-Lacivertli takım lehine verdiği ve vermediği kararlardaki eyyam kokan düdükleri dikkat çekmekten de öteye geçti.”
10 madde halinde yayınladılar
Arena’da oynanan son derbide hata yaptığı düşünülen pozisyonları da madde madde yayınlayan GS TV’nin, ‘Aydınus raporu’nda şunlar var:
1- Baroni, Melo ile çıktığı hava topunu kazanmak için yükseldiğinde topa eliyle müdahale etmesine rağmen Baroni’ye sarı kart göstermedi.
2- Caner’i sarı kartının ardından 3 kere uyardı ama ikinci sarı kartı göstermedi.
3- Fenerbahçeli futbolcuların süre geçirmek için yavaş hareket etmelerine göz yumdu ve uyarıda bulunmadı.
4- Sadece Volkan Demirel’in sakatlık pozisyonunda oyun tam 2 dakika dururken, ilk yarının ardından uzatmaları 2 dakika oynattı.
5- Selçuk İnan’ın golünden önce Baroni 9.15 kuralını ihlal etti. Baroni’yi uyarmasına rağmen Baroni yerinden bile kımıldamadı. Bir daha uyarmadı, kartına da başvurmadı.
6- Sarı kartı olan Caner, Eboue’nin ortasında topu eliyle kesti. Yan hakemle uzlaşarak serbest vuruş verdi, fakat elle oynama için verdiği kararın ardından sarı kart göstermesi gerekirken Caner’e yine ikinci sarı karttan kırmızı kart göstermedi.7- Caner’in serbest vuruştan önce Elmander’e arkadan yaptığı harekete faul çaldı. Önce elini sarı kartını göstermek için cebine götürdü fakat sonra sarı kartını çıkarmadı.

8- Caner’in tribünlere dönüp diyaloğa girmesinin ardından uyarıda bulunmadı.
9- Maç boyunca süre geçirmek için yavaş hareket eden Volkan’a uyarıda bile bulunmadı.
10- Maçın sonlarına doğru Fenerbahçe ceza sahası içindeki bir pozisyonun ardından Baroni, Melo’ya koşarak sözlü olarak tacizde bulunurken, Melo da Baroni’yle ikili diyaloğa girdi. Volkan Demirel de arkadan gelip Melo’yu itti. Pozisyonun ardından Volkan Demirel’i bu hareketinden dolayı uyarmadı. Volkan’a pozisyonun ardından süreyi geçirmek için yavaş davrandığından dolayı kart verdi.
 

ANTİBUKALEMUNSPOR Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger