Malum biz millet olarak herşeyi çabuk unutuyoruz. Buyrun daha önce yapılan açıklamalar.

Tarih : 08 Ağustos 2011

Galatasaray belgeleri teslim etti
Galatasaray Kulübü, emniyetin istediği belgeleri hazırladı. Sarı-kırmızılılar belgeleri bu sabah yetkililere teslim etti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden ayrılan Galatasaray Kulübü avukatları: Bizden istenen bütün belgeleri teslim ettik.

Galatasaray Kulübü’nün iki avukatı saat 10.00 sıralarında vatan Caddesi üzerinde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne ellerinde dosyalarla geldi. Yaklaşık bir saat içeride kalan avukatlardan Mahinur Dengiz çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kendilerinden istenen belgeleri polise teslim ettiklerini kaydeden Mahinur Dengiz, “ İçeriğinden bahsedemem zaten soruşturma kapsamında doğru olmaz. Bizden istenilen bütün evrakları biz cuma günü aslında teslim edecektik. Fakat tercümesi gereken yabancı dilde Fransızca da olan evraklarımızın ancak tercümesini yaptık, verdik. Dosya halinde verdik, cevabını bekliyoruz" şeklinde konuştu. Dengiz, "1 milyon dolar iddiası ile ilgili belge verildi mi?" şeklindeki soruya ise “Var, istenilen bütün belgeleri verdik" dedi.

Galatasaray Spor Kulübü yaptığı açıklamada "Medyada çıkan belgelerin eksik olduğu ve bu yüzden teslim edilemediği yönündeki haberlerin asılsız olduğu bir kez daha ispatlanmış olmaktadır" ifadelerini kullanıldı.

Tarih : 28 Şubat 2012

Belgeleler taşınırken kayboldu.


TFF derhal soruşturma başlatıp küme düşürmeli ve 2006 şampiyonluk kupamızı bize vermeli.