21 Şubat 2012 Salı

Peşkeştepe de Kirayı ödemediler,GSGM Mahkemeye Verdi.

21 Şubat 2012 Salı - 15:04
Sporx.com
HABER: Fatih ŞAMLIOĞLU
fatihs@sporx.com

SPORX ÖZEL - Türk Telekom Arena'nın kira bedelini ödemediği iddiası ile hakkında icra takibi başlatıldığı ifade edilen Galatasaray Spor Kulübü'nden çeşitli basın yayın organlarında yer alan haberlere cevap geldi. 

Konu hakkında Sporx.com'un sorularını yanıtlayan Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Refik Arkan, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile aralarında görüşmelerin sürdüğünü ancak iddia edilen 1.5 milyon TL kira bedeli değil amatör branşlara ayrılması gereken rakam olduğunu belirtti.

İMZAYI ÇELEBİ ATTI! MADDEYİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUZ

Galatasaray Kulübü'nün Türk Telekom Arena Stadı'nın yapım aşamasında Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ile ön protokol imzaladığını ancak Gençlik Spor Müdürlüğü ile bu maddenin kaldırılması konusunda görüşme halinde olduklarını belirten Arkan, "Işın Çelebi, stadın yapım aşamasında GSGM ile bir ön protokol imzalamış. Bu ön protokolde de Galatasaray'ın yıllık 1.5 milyon TL amatör sporlara ayıracağı yazıyor. Biz, göreve geldikten sonra bu maddenin kaldırılması konusunda GSGM ile görüşme yaptık ve şu anda da bu görüşmelerimiz sürüyor." dedi.

GSGM'NİN BİZE YOLLADIĞI BELGEDE HER ŞEY YAZIYOR
GSGM ile aralarında 1.5 milyon dolarlık kira anlaşmasının olmadığını belirten Arkan, "Protokoldeki madde sadece amatör sporlar ile ilgili. GSGM'den de zaten bize ulaşan belgede bu açıkca yazıyor. Kira nereden çıktı anlamadım açıkcası. Şu anda GSGM ile görüşme halindeyiz ve bizden önceki yönetimin protokole koydurduğu maddeyi kaldırmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

PEKİ GSGM NE DİYOR?


Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Refik Arkan'ın "GSGM ile görüşmelerimiz sürüyor, protokolden yer alan maddeyi kaldırmak istiyoruz" açıklamalarının ardından Sporx.com, bir de GSGM yetkililerinin konu hakkındaki görüşlerine başvurdu. 

GSGM yetkilileri, Galatasaray'ın protokol gereği yapması gereken ödemeleri gerçekleştirmedikleri için tahsilatı için mahkemeye başvurduklarını doğruladı. 

GSGM yetkilileri tahsil edilemeyen paranın medyaya yansıdığı gibi sadece kira bedeli olmadığını belirterek, "Yapılan protokol gereği Galatasaray'ın kurumumuza ödemesi gereken yıllık kira bedeli 1.5 milyon TL'dir. Bu konuda hiçbir ödeme yapılmamıştır. Ayrıca yine protokol gereği Galatasaray'ın stat isim gelirinin yüzde 25'ini ve yine stat reklam gelirinin yüzde 15'ini GSGM'ye ödemek zorundadır. Bununla ilgili 2011 yılında hiçbir ödeme yapılmamıştır. Bunun tahsil edilmesi için mahkemeye başvurulmuştur" iddiasında bulundu.

 

ANTİBUKALEMUNSPOR Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger