1 Şubat 2012 Çarşamba

G.Saray´da İnanılması Güç Skandal !!!!

G.Saray´da İnanılması Güç Skandal!

İdari olarak aklanamayan ve artık hiçbir şeyi umursamayan G.Saray yönetimi‚ UEFA Lisansı için TFF´ye öyle bir teklifte bulundu ki...

G.Saray skandala imza atma konusunda bu yıl tarihinin en başarılı sezonunu geçiriyor. Futbol takımı tarihinin en başarısız sezonunu geçirirken‚ başkan Adnan Polat da ibra olamayan tek başkan olarak bir ilke imza atmayı başarmıştı. Şimdi ise sarı-kırmızılılar uzun süre dillerden düşmeyecek bir olaya imza atıyorlar. Öyle ki geçen pazar idari olarak aklanamayan yönetimin artık hiçbir şey umurunda değil. Bunun en büyük göstergesi ise dün yaşananlar...

Diğer 71 kulüp gibi G.Sarayın da UEFA Lisansı alabilmek için dün saat 17.00ye kadar Futbol Federasyonuna başvuruda bulunması gerekiyordu. 3 Büyüklerden F.Bahçe‚ TFF başvurusunu yaptı. Beşiktaş ise eksik belgesinin bulunduğunu ifade ederek hakkı olan 10 günlük ekstra süreyi kullanmak istediğini ifade etti. Türkiyenin Avrupadaki en değerli markası‚ UEFA Kupası Şampiyonu G.Saray ise tarihi bir skandal niteliğindeki başvuru ile federasyonun kapısını çaldı.

UEFA Lisans Sisteminin başlıca amacı kulüplerin mali olarak daha güçlü bir yapıya kavuşmamalarını sağlamak. Lisansın alınmaması halinde yaptırım ise Avrupa kupalarına katılamamak. Şu an için başka bir yaptırım yok.

Bunu fırsat bilet G.Saray‚ federasyona Biz nasıl olsa önümüzdeki sene Avrupa kupalarında yer alamayacağız. UEFA Lisansını almasak ne olur? Paramız var futbolculara ödüyoruz. Ama futbolculardan borçsuzluk belgelerini alamıyoruz. Biz UEFA Lisansını almama konusunu kendi aramızda tartışıyoruz. Size bununla ilgili olarak sonra bilgi vereceğiz dedi.

Bilindiği üzere G.Saray yönetiminde büyük bir kaos yaşanıyor. Sportif Direktör Adnan Sezgin istifa etti. G.Sarayın bütün bu tür evrak işlerini Sportif A.Ş. Genel Müdürü Ebru Köksal yürütüyor. Köksal aynı zamanda Avrupanın 107 kulübünün oluşturduğu Kulüpler Birliğinin de yönetim kurulu üyesi.

Gidici olan yönetimde ise bu durumun kulübe getireceği prestij kaybını düşünen yok. Kulübün futbolculara yaklaşık 20 milyon dolar borcu var. Yönetim Gelenler ödesin diyerek girişimde bulunmuyor. Futbolcular ise giderken 1 milyon dolarını hibe etmek zorunda kalan Mehmet Topalın durumuna düşmemek için alacağımız yok kağıdını imzalamıyor.

TFF'den lisans alabilmek için son tarih ise 15 Nisan.

http://www.haber365.com/Haber/GSarayda_Inanilmasi_Guc_Skandal/


 

ANTİBUKALEMUNSPOR Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger