1 Şubat 2012 Çarşamba

G.Saray'da 2.Cemal Nalga Skandalı !!!!

2. Cemal Nalga skandalı

2. Cemal Nalga skandalı
Galatasaray'ın basketbolda yaşadığı Cemal Nalga Skandalı'nın üstünden daha  2 yıl bile geçmeden bu sefer sarı-kırmızılı kulübün atletizm takımında benzer bir olay meydana geldi.
Yaklaşık iki ay önce ENKA Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yıldızlar Ligi Eleme Kademesi yarışlarında Galatasaray'ın başka bir sporcunun lisansıyla kaçak atlet yarıştırdığı ortaya çıktı.
 Sabah Gazetesi'nden Ali Erdoğan'ın haberine göre; 400 metre engellide 1995 doğumlu Mert Baş'ın lisansıyla, 1992 doğumlu Tugay Levent kaçak olarak yarışa sokuldu. Mert Baş, o müsabakada koşmazken, onun adına yarışıp seriler sonucunda 12. olan Tugay Levent'in 1.03.15'lik derecesi Mert Baş'ın ismiyle müsabaka sonuçları listesine yazıldı. Mert Baş'ın lisansıyla koşan Tugay Levent'in aynı zamanda atletizm genç takımı kaptanı olduğu öğrenildi.
"BEN HİÇ YARIŞMADIM"
SABAH'ın ulaştığı Mert Baş konuyla ilgili olarak ilginç açıklamalar yaparken, aynı olayın  Trabzon'daki  bir yarışta da tekrarlanmış olabileceğinin ipuçlarını verdi: "Ben  Beykoz Ortaçeşmespor Kulübü'nde futbol oynuyorum. Galatasaray adına ne ENKA'da ne de Trabzon'da yapılan atletizm müsabakalarında yarıştım. Çünkü Trabzon'a hayatımda hiç gitmedim."
CEMAL NALGA OLAYI
Basketbol tarihine Cemal Nalga Skandalı ya da Nalgagate olarak geçen skandal 2009'da yaşanmıştı. Sezon öncesi Cibona Zagrep ile oynanan hazırlık maçında kavga ettiği için 5 maç ceza alan Galatasaraylı Cemal Nalga, sarı-kırmızılı takımın Almanya'da katıldığı bir hazırlık turnuvasında Tufan Ersöz'ün formasını giyerek sahaya çıkmış ve maç istatistiğinde de bu isimle yer almıştı.
Olayın ortaya çıkmasıyla patlayan skandal sonucu Cemal 2 yıl ceza almış ve kariyerini yurtdışında sürdürmüştü. O dönemin antrenörü Okan Çevik ve teknik heyetin de G.Saray ile ilişkisi kesilmişti.

Galatasaray'a 2. Cemal Nalga Skandalı Cezası.

Galatasaray'ın basketbolda yaşadığı Cemal Nalga Skandalı'nın üstünden daha 2 yıl bile geçmeden sarı-kırmızılı kulübün atletizm takımında da benzer bir olay meydana gelmişti. Galatasaray'a atletizmden şok bir haber daha geldi.

Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu´nun 23 Eylül´de yaptığı toplantıda, 5-6 Haziran´da İstanbul´da yapılan Gençler Ligi Eleme müsabakaları ile 2-3 Temmuz tarihlerinde Trabzon´daki Yıldızlar Ligi Finalleri´nde, Galatasaraylı atlet Mert Baş´ın yerine yarıştırılan Turgay Levent ve Galatasaray Kulübü ile antrenör Hasan Özbakır hakkındaki dosya incelendi.
Ceza Kurulu´nca yapılan incelemenin ardından, atlet Mert Baş´a ceza verilmesine gerek görülmezken, her iki yarışta da Baş´ın lisansıyla piste çıkan Turgay Levent´e, 7 Eylül´den itibaren geçerli olmak üzere 6 ay yarışmalardan men cezası verildi.
Antrenör Hasan Özbakır da sporcusunu bir başka atletin lisansıyla yarıştırmak suretiyle federasyonu yanılttığı gerekçesiyle 6 ay müsabakalardan men edildi. Özbakır´ın ceza süresi de 7 Eylül tarihinde başlatıldı.
Galatasaray Spor Kulübü ise konuyla ilgili gerekli araştırma ve özeni göstermemesi nedeniyle ve objektif sorumluluk kuralları uyarınca, 1 ay yarışlardan men edildi. Sarı-kırmızılı kulübün cezası 23 Eylül tarihinden itibaren geçerli sayılacak.


 

ANTİBUKALEMUNSPOR Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger