28 Mart 2012 Çarşamba

GS Store iş merkezi oluyor27 Mart 2012 Salı 17:04
A plus hedef kitleye hitap eden Maritza İnşaat, Mecidiyeköy'deki GS Store arazine iş merkezi inşa edecek.


Kaynak : http://www.internethaber.com/maritza-insaat-emir-sarigul-gs-store-arazisi-projeleri-galatasaray-riva-maritza--410882h.htm#ixzz1qOqwqB00Projenin ruhsatı alındı. Butik projeler ile sektöre ivme kazandırdıklarını belirten Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Emir Sarıgül, yurt içinde lokasyonu daha prestijli semtlerde, yurtdışında ise Londra, New York veya Paris gibi metropollerde 10 – 15 milyon dolarlık projelere konsantre olduklarını söyledi.
Beykoz'daki ilk projesi Maritza Evleri ile beğeni toplayan Maritza İnşaat'ın Maritza Residence Ataşehir, Maritza Konakları İstinye ve Maritza Loft Sarıyer projeleri bulunuyor.
Beykoz'daki ilk projelei Maritza Evleri ile ilgili bilgi veren Emir Sarıgül, 5 blok ve 62 konuttan oluşan projenin3+1 tipinde 185 metrekare, 4+1 tipinde 225 metrekare, 5+2 çatı dublex olarak tasarlandığına dikkat çekti. İnşaatı devam eden projelerden Maritza Residence Ataşehir'i 19 kattan oluştuğunu ve 48 dairenin yanı sıra 6 adet de dükkan bulunduğunu belirten Emir Sarıgül, bu projede de 2+1 tipinde 120 metrekare daireler, en üst katta rezidans sakinlerimizin kullanabileceği lounge ve restaurantın yer aldığını ifade etti. Emir Sarıgül, diğer projeler ile ilgili ise, "Maritza Home Kadıköy projemiz 3 blok ve 45 daireden oluşuyor. Bu projemiz 1+1 tipinde 70 metrekare, 2+1 tipinde 100 metrekare, 3+1 tipinde 120 metrekare ve 150 metrekare çatı ve giriş kat dubleks olarak uygulanıyor. Maritza Konakları İstinye ve Maritza Loft Sarıyer projelerimiz ise devam ediyor" diye konuştu.
Üst düzey konfoun butik yaşam ile bütünleştirildiği projelerle sektörde yer aldıklarını vurgulayan Emir Sarıgül, "En önemli özelliğimiz; bir dönem önceki karı sermayeye katarak, yatırımlarımızı sermayemiz ile kullanıyoruz. Bu sayede bir yandan yatırımlarımızın çapı büyürken, diğer yandan ise projemizin kalitesini artırmış oluyoruz" dedi. 10 – 15 milyon dolarlık projelere odaklandıklarını da kaydeden Emir Sarıgül, hedef kitlesi olarak A plus ve üzeri müşteri grubunu ve profesyonel üst düzey yöneticileri belirlediklerini bildirdi. Türkiye genelinde başlatılan kentsel dönüşüm projelerini de yakın takibe aldıklarını vurgulayan Emir Sarıgül, "Özellikle İstanbul Fikirtepe'de İstanbul'un siluetine yakışır projeler geliştireceğiz. Aynı şekilde Kartal'da da bu tarz projeler gerçekleştireceğiz. İstanbul'un hak ettiği kalitede projelere imza atacağız" dedi.
Maritza İnşaat olarak yurt içi faaliyetlerinin yanı sıra yurtdışında da projeler gerçekleştireceklerini söyleyen Emir Sarıgül, komşu ve çevre ülkelerde yaşanan gelişmelerin önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekerek, "Dış pazarları değerlendirirken, belirli etaplara ayırmakta fayda var. Örneğin Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika 2012 – 2030 döneminde riskli ama güzel kazançların sağlanacağını düşünüyoruz. 2030 sonrasında rekabetin çok yoğun olacağı bir süreç yaşayacağız. Biz de bu nedenle 2015 yılına odaklanmış bulunuyoruz. Bir taraftan bunları düşünürken, diğer yandan da yurtdışında büyük metropoller olan Londra, New York ve Paris'te de imzamızı atmak istiyoruz" dedi.
Emlakkulisi.com'un haberine göre, aynı zamanda Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi de olan Emir Sarıgül, Galatasaray Maritza İnşaat'ın Galatasaray projeleri ile ilgili bilgiler de verdi. Riva'da ruhsatların alındını ve bazı villaların temel seviyelerine gelindiğini açıklayan Emir Sarıgül, "Örnek villaları inşa ediyoruz. Mecidiyeköy şehrin kalbinde olan bir yer burada da GS Store arazisine 15.000 metrekarelik bir iş merkezi projesi çizdirdik ve ruhsatı aldık. Şu anda burası için büyük şirketlerden gelen teklifleri değerlendiriyoruz. Riva'da TOKİ ve Emlak GYO ile ortak hareket etme arzusu içindeyiz. Riva'nın her geçen gün kıymeti katlanarak artan bir lokasyon" dedi.


Kaynak : http://www.internethaber.com/maritza-insaat-emir-sarigul-gs-store-arazisi-projeleri-galatasaray-riva-maritza--410882h.htm#ixzz1qOr1lO6j
 

ANTİBUKALEMUNSPOR Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger